X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

موسسه آموزشی خوارزمی

معرفی خدمات موسسه آموزشی خوارزمی

شنبه 19 تیر 1395 ساعت 13:01

ابزار الکترونیکی مورد استفاده در آموزش آنلاین

آموزش الکترونیکی از ابزار و تکولوژی های زیادی استفاده می کند که بعضی از آن ها فقط برای آموزش الکترونیکی استفاده شده اند و بعضی دیگر مانند بازی های کامپیوتری، مکمل فرآیند یادگیری هستند. تکنولوژی های ارتباطی مانند ایمیل، شبکه های اجتماعی و ...نیز استفاده ی گسترده ای در آموزش الکترونیکی دارند. ابزارهای اینترنتی زیادی وجود دارند که هر کاربر اینترنت ممکن است در هر موردی از آن استفاده کند. در این تحقیق ابزار الکترونیکی مورد استفاده در  آموزش آنلاین مورد بررسی قرار گرفته است.

همچنین ابزارها و تکنولوژی هایی وجود دارند که مکمل نرم افزارهای دیگر هستند و ویژگی های جدیدی را فعال می کنند. برای مثال نرم افزاری که یک وایت برد بر روی ابزار ویدئو کنفرانس اضافه میکند و به شما یا طرف مقابلتان اجازه می دهد، تغییراتی را در کار دیگران اعمال کنید و یا در صفحه نمایش به اشتراک گذاشته شده، اجازه می دهد که مخاطب در حالیکه پیام می نویسد و با استفاده از میکروفن صحبت می کند، ارائه داشته باشد.

آموزش الکترونیکی استفاده های مطلوبی از تکنولوژی های بانک اطلاعاتی و سیستم مدیریت محتوا (CMS) می کند. این دو مورد، هر دو با هم، برای ذخیره سازی محتوای دوره، نتایج امتحان و داده های دانش آموزان استفاده می شوند. داده در بانک اطلاعاتی ذخیره می شود و سیستم مدیریت محتوا، با استفاده از واسط کاربری برای شما این امکان را مهیا میکند، بتوانید داده را اضافه، به روز رسانی و یا حذف کنید. همچنین LMS یا سیستم مدیریت آموزشی مطلوب معمولا ابزارهای گزارش دهی برای تولید و ذخیره گزارش ها فراهم می کند.

ابزارها و تکنولوژی های آموزش الکترونیکی استفاده شده برای بهبود کیفیت محتوا زیاد شده اند. نرم افزارهایی مانند flash و powerpoint به شما کمک می کند تابتوانید ارائه ای جذاب و جالب با کیفیتی بالا ، گرافیکی و با محتوایی غنی داشته باشید. امروزه پکیج های پردازشگر کلمه و ویرایشگرهای HTML وجود دارند، که به قالب بندی متن و صفحه های وب شما روح میدهند و پیچیدگی های بسیاری را برطرف می کنند. همچنین سرویس های آنلاین بسیاری وجود دارند که شمارا قادر می سازند برای دوره های آموزشی خود از ابزارهای تعاملی مانند آزمونها و بازی ها استفاده کنید.

موسسه آموزشی خوارزمی

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.